Ansible-in-DevOps-Torun-Bydgoszcz: BSB IT Fest #23 [2023-11-23]

Czas na kolejne wydarzenie w ramach AiDO + CDUG podczas BSB IT Fest #23 :slight_smile:

Czas i miejsce:
Czwartek 23.11.2023, 17:30
Miejsce: Bydgoszcz → BSB ul. Marcina Kasprzaka 3
Język: Polski

Agenda:

Bonus: O co tak naprawdę chodzi z DevOps, SRE i czym to się różni :slight_smile:

17:30-18:00 Zebranie się uczestników + networking

18:00-18:40 Zarządzanie zdarzeniami w architekturze rozproszonej

Adrian wprowadzi nas do świata poprawnej implementacji zdarzeń. Przedstawi niezbędny aspekt infrastruktury, a także opowie jak wykorzystać wzorce projektowe takie jak: Outbox, Inbox pattern.

Adrian as a huge enthusiast of Silicon Valley, Adrian loves startups with his heart. Currently working as Head of Software Development at Zaplify, one of the fastest growing startups in the Nordics. With several years of hands-on experience in developing and architecturing products he helps teams be more efficient and take mindful decisions.
https://pl.linkedin.com/in/adrian-borodziuk

18:40-19:00 przerwa kawowa

19:00-19:40 Rozbuduj możliwości Dużych Modeli Językowych poprzez integrację z Twoim API | Tomasz Porożyński | Eviden
O temacie: Duże modele językowe, takie jak GPT-3, GPT-4 czy PaLM 2 wprowadzają zdolność rozumienia i generowania tekstu na niespotykany dotychczas poziom. Narzędzia takie jak ChatGPT czy Google Bard to gotowe konsumenckie czat boty które są w pełni gotowe, aby stanąć przed testem Touringa. Podczas tej prelekcji pokażę, jak, korzystając z tych modeli językowych, napisać prototyp własnej aplikacji, która w dodatku będzie w stanie komunikować się z Twoim API i korzystać z Twojej bazy wiedzy.
Tomasz to doświadczony inżynier i architekt chmury publicznej z naciskiem na rozwiązania Google Cloud. Prowadzi swój kanał YouTube, bierze udział w projektach Open Source oraz utrzymuje blog technologiczny promujący rozwój w duchu Cloud Native. Poza tematyką chmurową tworzy rozwiązania, które łączą różne gałęzie sztucznej inteligencji, zwłaszcza NLP (Natural Language Processing) oraz LLM (Duże modele językowe). Prowadzi wykłady i szkolenia w tematyce Chmury Publicznej, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców. ==> Tomasz Porozynski | LinkedIn

19:40-20:30 przerwa kawowa z pizzą w tle :slight_smile:

Zabrakło miejsc, nic straconego CDUG pomoże :slight_smile:

Przed spotkaniem będzie zorganizowana imienna lista, aby organizator BSB mógł mieć kontrolę nad uczestnikami spotkania.

Spotkanie i materiały z niego zostaną upublicznione w celach promocji materiałów na portalach społeczności. Każdy uczestnik spotkania udziela zgody na wykorzystanie wizerunku w tym celu.